Ak plánujete výmenu starého zábradlia za nejaké nové, určite vám odporučím zopár tipov. Nerezové zábradlie je naozaj tým najlepším, čo môžete dať na svoj balkón, schodisko alebo terasu. Prečo je tomu tak? V porovnaní s klasickým železom je práve nehrdzavejúca oceľ kvalitnejším materiálom. Má omnoho dlhšiu životnosť. Nezačne vám tak skoro hrdzavieť a korodovať. Nepochybne už železné zábradlia vyšli z módy. Nerezové zábradlia sa stávajú obľúbenými u väčšiny obyvateľov, či už na Slovensku alebo vo svete.

1a3c12fb3e9bee6ef997cf294a2e6214

Ľudia si čím ďalej uvedomujú, že sa naozaj oplatí investovať do kvality a nekupujú si najlacnejšie na trhu. Takto docielia aj životnosť desaťročia a možno aj na celý život, pokiaľ sa budú starať o zábradlie. Starostlivosť o nerezové zábradlie je veľmi jednoduchá a nenáročná. Prakticky to zvládne hociktorá žena, možno v niektorých domácnostiach aj dokonca muž. Ak túžite po kvalitnom zábradlí, určite práve to z nerezu je pre vás tou najlepšou voľbou. Problémom zábradlia z klasického železa je taký, že sa vyrába z obyčajnej železnej rudy a že hrdzavie. Hrdza je veľmi nepríjemnou záležitosťou a proti tomu sa veľmi ťažko bojuje, až nastane tá chvíľa, kedy je nutné kúpiť nové celé zábradlie a vymeniť ho. Železo sa musí natierať, pravidelne ošetrovať, ale to že nezhrdzavie, neovplyvníte ani pravidelnou starostlivosťou. Preto rozhodne odporúčam nerezové zábradlie. Dokáže vydržať aj sto rokov. Životnosť nerezového zábradlia je naozaj taká vysoká, čomu je možno ťažké uveriť. Ak ale nerezovú oceľ pravidelne používate a je navyše aj vystavovaná negatívnym vplyvom počasia, čo je dážď, sneh, voda alebo slnko, musíte nejaké tie roky od stovky odpočítať. Aj napriek tomu, jeho životnosť dosahuje cez päťdesiat rokov, počas ktorých je zábradlie v dokonalej forme.

ladder-4519538_640

Aj nehrdzavejúca oceľ však môže zhrdzavieť. Oceľ musí dýchať. Nerezové zábradlie nikdy nemôže byť zapustené do betónu alebo priamo aj do hliny. Občas si obzrite aj miesta, kde sú skrutky. Nemala by tam byť hrdza ani nečistoty.