Začať žiť zdravo patrí medzi jednu z najťažších vecí, ktorú sa človek v živote učí, avšak vie život veľmi kvalitne spestriť a obohatiť. Ak ste to už vyskúšali veľmi veľakrát a stále ste zlyhali, nezúfajte, tieto rady vám možno pomôžu definitívne tento zdravý životný štýl udržať vo vašom živote.
Neodkladajte to– jeden z najdôležitejších bodov, ktorý hovorí o tom, že to nemáte odkladať. Keď si budete stále hovoriť, že začnete od zajtra, nikdy nezačnete. Začnite hneď.

cvičení.jpg

Veľa o tom nepremýšľajte– nerobte z toho vedu, život predsa pokračuje a neotočil sa ani o 180 stupňov. Jednoducho to začnite brať ako súčasť vášho života a všetko pôjde ľahšie.
Strava– musíte zmeniť stravu, alebo ju aspoň začať kombinovať. Nie len nezdravé vyprážané jedlá, fast foody, či sladkosti, ale kvalitné mäso, či ryby, zemiaky a najmä zelenina, či ovocie. Strava najviac ovplyvňuje chod vášho organizmu a tela, tak na to nezabúdajte.
Pohyb– samozrejme, ak sa nezačnete častejšie a poriadne hýbať, vaše telo bude neustále ubolené, scvrknuté a vy sa budete doslova cítiť zle. Aj keď nemáte vzťah k športu, či nemáte čas pravidelne navštevovať fitness centrum, zacvičte si raz za čas aspoň doma, alebo zaraďte pravidelné prechádzky.

salát.jpg

Nerobte to pre iných, ale pre seba– veľmi dôležitý bod, najmä dnes, v dobe internetových a sociálnych sietí, ktoré ľudí doslova ženú k tomu, aby vyzerali čo najlepšie, aby mali čo najlepšie oblečenie, či postavu, ktorou by sa mohli chváliť. Nič z toho však nie je realita a vy z týchto ľudí nevyžijete. Robte to pre seba a svoj dobrý pocit.
Uvedomte si výhody– ak sa začnete viac hýbať a jesť o niečo zdravšie, vaše telo to naštartuje a budete mať veľa energie na prácu a iné činnosti, budete menej chorí, spevnia sa vám svaly, zlepší pleť, vlasy, nechty, či zuby. Stojí to zato.
Budete sa lepšie cítiť– budete sa lepšie cítiť vo svojom tele a prestanete sa s každým porovnávať, pretože budete vedieť, že pre seba robíte maximum.