Dalo by sa skonštatovať, že v dnešnej dobe najmä mladí chlapci a muži akosi pozabudli na prejavovanie úcty nežnejšiemu pohlaviu. Samozrejme, že ani pred päťdesiatimi rokmi po svete nechodili samí gentlemani, ale v spoločnosti bola táto vlastnosť omnoho bežnejšia.

romantika
 
Za tento fakt, však môžu z časti i ženy. Medzi mladými ľuďmi totiž nie je v kurze ak chlapci obletujú dievčatá a práve mnohé z nich sa s podobných prejavov náklonnosti skôr vysmievajú. Takže by sme nemali krivdiť iba mužskému pohlaviu.
 
Samozrejme, že aj muži na tom majú svoj podiel viny. Veď koniec koncov o tom, ako sa budeme správať, rozhodujeme my. Ak ste muž a čítate tieto riadky, skúste sa zamyslieť ako sa k ženám správate. Otvoríte a podržíte dvere keď vchádzate do obchodu? Pomôžete naložiť kufre dámam na autobusovej stanici? Vstanete automaticky zo svojho miesta v autobuse, keď nastúpi žena? Pritom nemusí byť staršia od vás. Väčšina z vás si asi odpovedala skôr záporne. Muži ako keby zabudli na to , že takéto správanie by malo byť úplným základom. Veď to funguje rovnako aj v prírode medzi zvieratami. Verte, že to ocení každá jedna žena a hlavne vaša budúca, alebo súčasná partnerka.

gentleman
 
Gentlemanské správanie vo vzťahu je samozrejme omnoho dôležitejšie ako pri neznámych ženách na ulici. Ak sa budete ku svojej partnerke správať ako ku kamarátovi na pive, nečudujte sa, že sa takto začne časom správať aj ona ku vám. Nie je tajomstvom, že muži vo všeobecnosti chcú aby ich partnerky boli nežné, vedeli prejaviť slabosť a hlavne aby im dovolili sa o nich postarať. Ak však svojím správaním budete žene dávať najavo, že nemáte záujem o spoločnosť slabšej osoby, tak ju pri sebe naozaj nebudete mať. A nasledovné výčitky o tom, že vám vaša partnerka nedáva pocit dôležitosti a mužnosti, už nepomôžu. Takže sa budete musieť zmieriť s tým, že vaša partnerka sa na vás prestane spoliehať a svoju slabosť pred vami neprejaví už len z trucu.