Sklo v interiérochje z pohľadu trendov nestarnúci a stále svieži trend, nakoľko poskytuje originálne vlastnosti spolu s len ťažko nahraditeľnou eleganciou a estetikou. Dokonale sa hodí do minimalistického štýlu bývania, ale určite sa prispôsobí aj o niečo nápadnejším prevedeniam. K vlastnostiam sklenených prvkom môžeme priradiť fakt, že ich zavedenie do miestnosti nespôsobí akúsi uzavretosť a stiesnenosť, ale naopak poskytujú odvzdušnenejšiu a ľahšiu atmosféru spolu s dokonalou priepustnosťou svetla. Priestory navyše pôsobia opticky väčšie.

Kancelária, muž kráča s kufrom v ruke, sklenené steny, sklenené dvere
Tieto vlastnosti určite oceníte aj v prípade čoraz populárnejších interiérových prvkov, akýmsi sú deliace steny, respektíve deliace steny vyrobené zo skleneného materiálu. Tento variant má na trhu stále širšie zastúpenie, v súčasnosti ich nie je problém zohnať, pričom túto ponuku poskytuje napríklad stavebno-obchodná spoločnosť LM MONT.
· Sklenené deliace stenyspoľahlivo rozdelia priestor na niekoľko požadovaných častí. V tomto prípade v nich ale nebude chýbať kvalitný prísun vzduchu či prirodzeného svetla.
· V oboch prípadoch vravíme o vyriešení podstatných faktorov pohodlného, ale aj zdravého bývania.
Túto forma však najčastejšie poznáme z komerčných alebo pracovných priestorov. Zoberme si ako príklad rôzne výstavy, obchodné centrá alebo veľké kancelárie. Sklenené steny tu predstavujú orientačné rozdelenie, no zároveň sa vyhýbajú extrémnej izolácii. Oddelené priestory sú odvzdušnené a prirodzene osvetlené.
Domácnosť, interiér, štýl bývania
Takáto forma rozdelenie však zostáva populárna takisto v bežných interiéroch, respektíve v domoch a bytoch, výnimku nemusia tvoriť ani jednoizbové byty či garsónky. Práve v menších priestoroch oceníte túto praktickú alternatívu, ktorá na rozdiel od murovaných stien prinesie voľnejšiu a opticky zväčšenú atmosféru a vyhnete sa tak obávanej stiesnenosti. Naopak väčšie priestory je zasa možné komfortne rozdeliť na viac ľubovoľných častí určených ku konkrétnym činnostiam.