Poznáme ich všetci. Je to to malé a typicky sladké ovocie, ktoré si vychutnávame už od mája až do konca septembra a niekedy dokonca aj dlhšie. Konzumujeme ich veľmi často, či už čerstvé alebo zavárané. Priamo alebo v nejakom zákusku musíme si priznať, že na to ako často ich konzumujeme ani nevieme aké sú ich výhody a prečo sú vlastne také zdravé a pre naše telo také prospešné. A práve na to sa teraz pozrieme.

jahody

  1. Majú nízky obsah kalórií.  Jahody aj napriek tomu, že obsahujú málo prírodného cukru, a aj tak sú tak veľmi sladké, neobsahujú veľký počet kalórií. Práve naopak. A vďaka tomu si ich môžete dovoliť ako sladkú odmenu.
  2. Obsahujú veľa vody. A práve to ocení vaša pleť a pokožka. Bude hydratovaná, pružná a bude vyzerať oveľa lepšie.
  3. Majú vysoký obsah vitamínu C.Zabudnite na nejaké pomaranče, citróny či iné citrusy. Doprajte si radšej jahody a vášmu telu doprajete podporu imunity a budete oveľa zdravší.
  4. Podporujú trávenie.Obsahujú veľa zdravých kyselín a tie podporujú trávenie a taktiež pôsobia dezinfekčne na váš žalúdok.
  5. Znižujú cholesterol, majú blahodarne účinky na vaše srdce a mnohé ďalšie.

 A pokiaľ ste sa rozhodli, že budete toto skvelé ovocie konzumovať častejšie rád by som vám predstavil pár tipov ako si môžete dopriať jahody častejšie bez toho aby sa vám prejedli.

mísa jahod

  • Milkshake.  Najjednoduchší spôsob. Jednoducho  pridáte k jahodám mlieko a pokiaľ chcete môžete pridať aj med alebo banány, či iné ovocie. A čo je najlepšia zasýti vás to na naozaj dlhú dobu.
  • Ovsená kaša.  Pripravte si len ovsenú kašu a dochuťte si ju jahodami.
  • Koláč. Existuje mnoho variácií a taktiež existuje aj mnoho kombinácií. Môžete si dať zdravú pochúťku alebo poriadnu kalorickú bombu. Môžete si ich dopriať so šľahačkou alebo s čokoládou . A tak ďalej. Čiže zapnite internet alebo si otvorte kuchársku knihu a pusťte sa do toho.