Motýlik je módny a elegantný detail
Toto príslušenstvo dodá mužovi akéhokoľvek veku „plus“, ale len za určitých okolností a správnej voľby šatníka. Existuje názor, že motýlik sa nosí len na slávnostných a dôležitých podujatiach. To je čiastočne pravda ale čierne a biele motýliky sú považované za klasické. Čierny motýlik by mal dopĺňať smoking, biely motýlik je možné bezpečne používať v neformálnom štýle. Prvé motýliky sa objavili počas pruských vojen v 18. storočí – v tom čase sa začali inovované modely nosiť chorvátskymi vojakmi žoldnierov, ktorí použili takýto doplnok ako klip na golier. Jedinečný štýl si čoskoro požičali zástupcovia francúzskej inteligencie. Od tej doby, motýlik takmer nevyšiel z módy. Vrchol popularity tohto štýlu prišiel na začiatku XIX storočia v Európe.

motýlek

Ako si vybrať motýlik?
Dnes v predaji môžete nájsť motýliky, ktoré musia byť schopné sa viazať, ale existujú aj modely s pevným uzlom. Môžete začať s akoukoľvek možnosťou, hlavná vec je, ako budete toto príslušenstvo nosiť. Ihneď môžete vyhľadávať jednoduché, ale veľkolepé kombinácie. Štylisti neodporúčajú vybrať motýlik pod tieňom bundy, inak bude váš outfit vyzerať ako čašník.

červený motýlek

Kombinácia motýlika s oblečením
Je dôležité pochopiť, že motýlik je nárok na nezvyčajné a druh šokujúceho, takže celý obraz držte v rovnakom duchu. Win-win verzia pre takéto príslušenstvo je tričko, tvídové sako alebo mäkký sveter. Môžete tiež kombinovať motýlik s mikinou, pohodlné mokasíny, džínsy, pletené bundy bez rukávov, jedným slovom, neváhajte zahrnúť tento štýlový doplnok do Vášho šatníka.  Inšpiráciu pre experimenty možno čerpať z módnych prehliadok, kde nie je prvým rokom, kedy dizajnéri kombinujú motýlik s úpletom a dokonca šortkami. Inými slovami, motýlik bol a je voľbou mužov, ktorí si cenia individualitu a sofistikovanosť vo všetkom!