Muži vedia, že ženy sú tvory komplikované a aj keď ich veľakrát nevedia pochopiť, aspoň ich rešpektujú. Aj keď – česť výnimkám, poniektorí sa naozaj snažia porozumieť ženskému svetu, pretože vedia, že je to jediná cesta k spokojnému a vyrovnanému vzťahu.

šťastný pár

Na začiatku každého vzťahu je to stále rovnaké – motýle v bruchu, nadšenie z partnerky a zo všetkého čo s ňou súvisí, všetko je krásne, nekomplikované, menšie problémy sa vyriešia automaticky sami od seba pretože zamilovanosť robí divy, tie väčšie ešte neexistujú. Po istom čase začne pár spolu žiť, do vzťahu vstupujú deti – čo je veľká skúška hlavne pre pánov pretože zistia, že ich partnerka už nie je len pre nich, ale má na starosti nový život, ktorému musí venovať väčšinu svojej pozornosti a veľa lásky. Muž sa zvykne zachovať dvojako, buď pochopí, že malý človiečik je výsledkom ich lásky, začne partnerke pomáhať a bude sa tešiť, že sú kompletná rodina, bude mať pochopenie keď bude jeho polovička unavená, možno nevrlá a veľakrát rozhodená. Bude stáť pri nej pretože chápe, aká je starostlivosť o dieťatko náročná a bude robiť všetko preto, aby bol dobrý otec a partner. No môže zaujať aj postoj opačný – od ženy očakáva, že bude všetko ako predtým, že bude venovať plnú pozornosť len jemu a nebude rozumieť tomu, že život je zrazu iný a prečo je partnerka často unavená alebo bez nálady.

otec s dcérou

Spoločný život a nový člen rodiny sú vo vzťahu tým rozhodujúcim – vzťah buď zosilnie a pretrvá, alebo sa partneri začnú postupne odcudzovať a nastane nepochopenie, čo býva začiatok konca. Ak sa mužovi podarí ustáť toto pre ženu náročné obdobie, má vyhraté. Môže si byť istý, že sa mu jeho milujúca partnerka vráti a stane sa z nich šťastná rodina.Samozrejme prídu aj ďalšie viac alebo menej náročné situácie, no po tejto skúške bude muž omnoho silnejší a pochopí, že porozumenie je to najviac, čo môže svojej žene dať. Už totiž vie, že za každou spokojnou a vyrovnanou ženou a rodinou stojí práve on, on je tým pevným prístavom, on je ochrancom, ktorý stojí za šťastím svojej rodiny a len vďaka nemu môže byť jeho rodina milujúca a spokojná.