K základom vychut na ania si jazdy na motorke sa radí vlastniť predovšetkým motorku, však? Konkrétne motorku, ktorá by naplnila naše jazdné predstavy a konkrétne trasu, ktorú máme v pláne pravidelne absolvovať. Avšak doslova tie isté kritéria musíme venovať ešte jednému veľmi dôležitému prvku, akým je prilba, pričom kvalitný výber ponúkajú tiež e-shopy a helma na motorku Eres-Racing.
Nezabudnime pripomenúť fakt, že nosenie prilby môže znamenať rozdiel medzi tým, či možný pád prežijete alebo naopak, pričom dôležitá je tiež ochrane pred možným poškodením mozgu. Motorkár jazdí po ceste
Kvalitná prilba je základomnielen z hľadiska bezpečnej, ale takisto pohodlnej jazdy a to najmä v prípade, ak si vyberieme vhodnú voľbu zodpovedajúcu našim požiadavkám, respektíve trase, rýchlosti, typu motocykla, ale tiež predstavám z hľadiska komfortu pri jej pravidelnom nosení. Skúsme si preto rozdeliť výber na niekoľko známych kategórií.
On-road prilby (cestné)môžeme konkrétnejšie rozdeliť na uzavreté integrálne, ktoré spoľahlivo pokrývajú celú hlavu a disponujú pevnou škrupinou. Sú tu aj prilby športové s konkrétnymi podmienkami, ktoré sa komfortne prispôsobia závodnej jazde. A takisto poznáme cestné prilby s predným vyklápaním, respektíve vyklápacie, ktoré sa aj napriek spravidla vyššej cene tešia popularite vďaka svojej praktickej stránke z hľadiska šikovnej manipulácie. Známymi sú tiež otvorené prilby alebo „jetky“, čo je vlastne vhodná voľba pre pohodovú jazdu, avšak nie príliš rýchlu či s extrémnejšími požiadavkami. Otvorené prilby poskytujú ľahkosť a sú väčšinou lacnejšie.Usmiata žena na motorke
Off-road prilby sú určené k jazde mimo klasickej cesty, čiže ak máte radi skratku cez prírodný a náročnejší terén, prípadne ak sa zaoberáte športovým motokrosom. Vhodné sú motokrosové, ale takisto enduro prilby. V takýchto prípadoch vravíme o ochrane brady a z hľadiska vnútrajšku o kvalitnom vetraní.