Hranie videohier už dávno nie je iba individuálnou a samotárskou záležitosťou, ale presne naopak! Vďaka internetu a módu multiplayer sa dnes vo forme videohier vzájomne stretne bohatý počet užívateľov z celého sveta, ktorí môžu tráviť čas spoločnou zábavou. Vznikajú tu sociálne kontakty na diaľku. Zblížia vás záujmy, ale aj určitá nutnosť spolupráce, aby ste boli víťazným tímom. Je to ako taká zábavnejšia návšteva sociálnych sietí, pričom pri hraní sa ľahko odbúrajú prvotné bariéry a vzťahy vznikajú pomerne jednoducho. Možnosť multiplayer alebo hrať online s ostatnými hráčmi z celého sveta dnes poskytuje skoro každá moderná videohra, ale ktoré sú tie najnavštevovanejšie a zároveň tak najpopulárnejšie online hry v roku 2018? Pozrieme sa na to.

internet

Fortnite Battle Royaleje každopádne jedna z naj, ak nie najnavštevovanejšia multiplayer hra roku 2018 a za zmienku stojí jej pomerne nízka náročnosť k hardvérovým požiadavkám. K jej hraniu tak nepotrebujete najnovšie komponenty, je skutočne pre každého a vidieť to i na zábavnom gameplayi, ktorý pravdepodobne pobaví mladších i starších, ženské i mužské pohlavie. Túto akčnú, i keď po grafickej stránke sympaticky (trochu detinsky) pôsobiacu strieľačku dnes hrá niečo vyše 3,4 milióna hráčov.

apple

PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG)je takisto veľmi populárna multiplayer strieľačka, ktorú môžete považovať za určitú alternatívu vyššie zmieneného titulu, pokiaľ si potrpíte skôr na „menej detinskú“ grafiku. Zábava a veľká komunita hráčov vás každopádne čaká aj v tejto hre.
Hearthstoneaj napriek tomu, že ide o „karetnú“ hru je veľmi návyková, zaujímavá a skrátka vás dokáže vtiahnuť do deja. Pokiaľ hľadáte zábavu na dlhší čas a nielen na „krátkodobé strieľanie“, táto hra vás pravdepodobne dostane tak, ako ostatných cca 70 miliónov hráčov za rok 2017. Aj v roku 2018 si ešte stále drží jedno za najvyšších čísel návštevnosti.

konzole

World of Warcraft pohltil väčšinu hráčov pred dobrými desiatimi rokmi. Jednalo sa priam o ošiaľ, ktorému nepodľahli len tí mladší, ale i staršie ročníky a skrátka obrovský počet aj z tých, ktorí sa predtým za „gamerov“ nepovažovali. Píše sa rok 2018 a táto hra má širokú základňu hráčov po celom svete dodnes, určite sa radí k TOP.