Tu je 6 nápadov domáceho dekóru, ktorý môžete použiť na predvedenie vašej minimalistickej chuti:

  • Zvoľte obmedzené palety farieb
  • Dajte dôraz na dekorácie, ktoré vystihujú váš štýl
  • Vzory sú vítané

kuchyň

1. Zvoľte obmedzené palety farieb
Neutrálne látky, biele a sivé odtiene sú farby, ktoré chcete v minimalistickom dome. Podlomené farby sú neodmysliteľné pre minimalizmus. Avšak, ak máte záujem o niektoré jasné farby, odporúča sa, aby ste sa držali len jedného alebo dvoch odtieňov. Ak sú vaše steny svetlé, budete mať možnosť zariadiť svoj dom s ďalšími objektmi, ktoré majú žiarivejšie farby. Toto vám pomôže rozbiť monotónnosť.

2. Textúry, textúry, textúry
Minimalistická domácnosť je náchylná k tomu, aby vyzerala nudne kvôli tlmenému farebnému odtieňu. Aby ste tomu zabránili, môžete sa pokúsiť hrať s textúrami. Drevené podlahy, kožušinové koberčeky, prešívané prikrývky a krištáľové lustre sú vašou najlepšou stávkou, ak hľadáte na zosilnenie textúrneho príbehu vášho minimalistického domu. Navyše, kusy s textúrou, najmä veci ako drevené podlahy, môžu spôsobiť, že váš minimalistický dom je príjemnejší a nepôsobí chladno a holo.

3. Dekorácie s mierou
Minimalizmus nezahŕňa úplné vzdanie sa dekorácií – dekorácie sú podporované! Existujú však dve jednoduché pravidlá, ktoré musíte dodržiavať pri zdobení vášho minimalistického domu: nepreháňajte to. Ak ste fanúšikom umenia, je najlepšie vybrať si jeden kus, ktorý upúta pozornosť, než pár malých. Čo chcete je, aby sa vaša dekorácia stala bodom zamerania, a nie rozptýlením.

4. Pustite svetlo
Nechajte okná nezakryté a dovoľte prirodzenému svetlu vliezť do vášho domova – urobí váš minimalistický domov svetlejší. Ak nie ste príliš pohodlní nechávať vaše okná absolútne holé, tenké záclony alebo žalúzie neutrálnej farby môžu byť vaši najlepší priatelia.

jídelna

5. Vzory sú vítané
Nemusíte úplne ignorovať vzory – aj oni sú skvelým doplnením vášho bytu. Vzory vo vašom minimalistickom dome, či už na koberci alebo na obliečke na vankúš, by však mali byť nenápadné a malého rozsahu.