Prídeme domov rozsvietime v každej miestnosti, ktorou prejdeme a užívame si našu domácnosť. Zakúrime si v kotle a užívame si teplo domova. Energie spotrebovávame v domácnosti neustále. A vôbec neriešime koľko energie za deň minieme. Množstvo ľudí začalo vnímať spotrebu energie vo svojej domácnosti posledné mesiace, kedy ich cena rapídne stúpla. Cena za elektriku, plyn či vodu vzrástla niekoľkonásobne. Obyvatelia starších domov so zastaralou technikou ako sú staršie plynové kotle môžu mesačne zaplatiť za energie aj stovky eur. V prípade novo stavieb je to o niečo lacnejšie. Dôvodom sú nízko nákladové domácnosti, ktoré sa vo veľkom začali budovať už aj na Slovensku.

energetický certifikát

V niektorých prípadoch ľudia sami zvážili možnosť modernejšej technológie v podobe tepelného čerpadla, podlahového kúrenia či vzduchotechniky s vedomím, že ich mesačné náklady budú nižšie. Iní, aj keď toto presvedčenie nemali, častokrát nemajú inú možnosť ako nízko nákladovú domácnosť predsa len využiť. Dôvodom je nová legislatíva, ktorá určuje novostavbám, ktoré čaká kolaudácia dosiahnuť maximálnu energetickú triedu nehnuteľnosti A0. Čo to znamená? Energetická trieda predstavuje zrátanú spotrebu energie vo vašej domácnosti na vykurovanie či ohrev vody. Jednotlivé spotreby sú zosumarizované to jednotnej energetickej triedy. Energetické triedy sa označujú písmenami A až G od najnižšej spotreby budovy po najvyššiu. Podobne môžete vidieť označenie energetických tried aj pri domácich spotrebičoch. Čoraz viac ľudí sa snaží kupovať spotrebiče do domácnosti v energetickej triede A0.

energetický certifikát

Prečo nemať celú domácnosť v energetickej triede A0? Ak neviete svoju spotrebu a energetickú triedu vašej nehnuteľnosti nezúfajte. Od toho sú tu certifikaciabudovy.sk. Odborníci na certifikaciabudovy.sk vám pomôžu zistiť energetickú triedu vašej domácnosti a vypracujú vám energetický certifikát budovy na mieru. Energetický certifikát je posledné roky čoraz viac žiadaný. V prípade kolaudácie novostavby je nutnosťou. Ak potrebujete energetický certifikát domu pre svoju nehnuteľnosť, navštívte internetovú stránku certifikaciabudovy.sk ešte dnes.