Všetkého veľa škodí. To isté platí aj pri chudnutí. Mnoho z nás ide až chorobne za svojim cieľom. Neuvedomujú si, že tak len škodia sebe a svojmu zdraviu. Chudnutie by malo byť najmä zdravé. Na internete je tisíce článkov o tom ako chudnúť. Existujú rôzne typy diét. Ja vám neprinášam teda žiadnu takúto diétu ale iba moje vlastné skúsenosti a postrehy pri chudnutí. Prinášam vám môj pohľad na chudnutie.

metr

Prvou dôležitou vecou, hoci tomu málokto verí je genetika a stavba tela. Tomuto faktu sa nemôžete brániť. Je geneticky dané že niekomu sa pália kalórie rýchlejšie a niekomu pomalšie. Hovorte si čo chcete, podľa mňa to je tak. Teda ak patríte k tým, ktorým genetika veľmi nedopriala budete sa musiť zmieriť s tým, že nebudete môcť jesť čokoľvek a kedykoľvek.

Nepreháňajte to…

Nestanovujte si nereálne ciele. Napríklad, že schudnete 10 kíl za mesiac. Jednak to nedokážete, čo vám nepridá na sebavedomí a ešte si k tomu aj poškodíte zdravie. Musíte si teda stanoviť reálny cieľ. Kľudne aj úplne maličký. Napríklad, že schudnete len jedno kilo za mesiac.

Nie je to jednoduché chudnúť. Nejde iba o jednu „diétku“. Ide o spôsob aký by ste si mali udržať už navždy. Základom je teda pri chudnutí strava. Je jasné, že keď si zakážete jesť zrazu všetko nezdravé, že to určite nevydržíte. Skúste ísť na to teda pomalšie. Napríklad prvý týždeň si určte, že nebudete jesť už neskoro večer. Takto postupujte ďalej.

K chudnutiu patrí neodmysliteľne aj cvičenie. Nemusí ísť výlučne iba o cvičenie v posilňovni. Musíte nájsť niečo čo vás bude baviť. Potom vám ani nepríde, že to robíte kvôli tomu aby ste schudli. Môže to byť čokoľvek napríklad tanec, box, joga, pilates a mnoho ďalších aktivít. Ak vám to začne pripadať stereotypné, nenúťte sa do toho a radšej to hneď zmeňte.

zrcadlo

Toto je teda zopár rád. Verím, že vám prinesú úspech a pomôžu. Nezabúdajte, že najprv musíte prijať samu seba a mať sa rada. Ak chcete schudnúť musíte zmeniť celkovo životný štýl. Nezľaknite sa a nevzdajte to ak to nepôjde to hneď môže to trvať aj roky. Veď koľko rokov už máte taký životný štýl ako teraz? Preto môže aj trvať, kým sa naučíte správne stravovať. Kľudne si raz za čas doprajte aj niečo nezdravé. Hlavné je byť zdravá a nepreháňať to s extrémnym chudnutím. Veľa šťastia!