V dnešnej dobe sa nájdu podvodníci všade . Ak ste si mysleli že sociálne siete sú bezpečné , ste na omyle. Ani aplikácia Messenger nebude žiadnou  výnimkou pretože okradnúť  Vás môžu aj tam . Cele to začne nevine. Vás bývali priateľ Vám pošle správu , a začne si s Vami normálne písať. By ste v dojme že po niekoľkých rokoch sa Vám ozval starý známi , no v skutočnosti to vyzerá inak.

messenger
 
Po niekom čase začne od Vás začne pýtať osobné údaje ktoré môže neskôr zneužiť a okradnúť vás o peniaze. Okrem osobných údaje si môže vypýtať aj telefóne číslo , či údaje o banke .
 
Ale dobrou prevenciou môže byť ak si pozriete osobný profil podvodníka. Vtedy hneď zistíte či sa jedná o Vášho starého známeho alebo o podvodníka ktorý vás chce osobné informácie. V profile zistite všetky informácie teda dátum narodenia Vášho známeho , fotky a všetko čo o vašom známom viete .

 

»          Druhým veľkým podvodom ktorý môžu zneužiť sú financie. Ak Vám napíšu že môžete získať od niekoho dar , alebo nejaký grand nenechajte sa oklamať. Vy im pošlete nejakú sumu pod zámienkou že Vám pošlú väčšiu, ale na koniec Vám nepošlú nič.
 
»          Ako som už spomínal , nenechajte sa oklamať a žiadnom prípade nikom nič neposielajte cez žiadne sociálne siete. Ak si chcete s niekým vymeniť svoje osobné údaje tak len vtedy keď sa stretnete osobné, ale taktiež musíte túto osobu veľmi dobre poznať. Pretože nikdy neviete kde sa podvodník môže objaviť a okradnúť vás o vaše peniaze či osobné údaje .

mobilní aplikace
 
»          Taktiež si môže preveriť aj telefóne čísla, emaily ale aj stránky ktoré vám zaslali. Dobré si všímajte detaily a prípadne si pozrite aj hodnotenia ostatných , či nemali podobný problém s týmto druhom podvodom. Pretože nielen na Messengeri ale aj na iný sociálnych sieťach sa môžu objaviť podvodníci o ktorých si buďte myslieť že sú vaši starý dobrý známi ktorých poznáte.