Veru je to tak, vonkajšieho športové aktivity sa s nami už rozlúčili. Presunuli sme ich do vnútorných priestorov. Plávanie, tenis, volejbal, futbal – to si už tento rok na slniečku neužijeme a ak áno, tak vo veľmi obmedzenom režime. Ak ste milovníci športovania, koniec teplých dní ešte nemusí znamenať koniec Vašim záľubám. Zima predsa ponúka toľko športových možností, stačí si len vybrať a pokojne si môžete čerstvý vzduch užívať aj naďalej.

beh v snehu

Zdravie a dobrú kondíciu by sme si mali udržiavať aj v zima, a nepríjemné chladné počasie nás vôbec nemusí odradiť. Športovanie v zimnom období je pre telo veľmi prospešné – Vaša imunita sa Vám určite poďakuje a choroby sa na Vás budú lepiť omnoho menej. A má k tomu čo povedať aj naša psychika – vďaka zimnému pohybu budeme psychicky stabilnejší, pozitívnejší a pokojnejší. O prívale energie, ktorú v škaredom počasí potrebujeme ako soľ ani nehovoriac.

Na to, aby sme s úsmevom na tvári mohli vybehnúť do ulíc alebo prírody zašportovať si potrebujeme len dve veci – motiváciu, presvedčiť a donútiť sa k prvému kroku, a vhodne sa obliecť. Najideálnejšie je oblečenie funkčné, nie bavlnené, vo viacerých vrstvách. Je to dôležité preto, lebo telo sa aj počas športovania v chlade potí, a vrstvené funkčné oblečenie zabezpečí, aby nás neprefúklo a neodniesli sme si domov okrem skvelého pocitu zo športu aj chorobu.

bicyklovanie v snehu

Športovanie v zime má skvelé benefity, ktoré nám sedenie na gauči pred televízorom určite nedá. Nadbytočné kilá budú fuč, imunitu dostaneme o pár úrovní vyššie, naša psychika v sychravom počasí dostane poriadny endorfínový náklad, a ešte si k tomu aj predĺžime život.

Ak Vás zima demotivuje, skúste urobiť ten prvý povestný krok, býva najdôležitejší. Potom to už pôjde samo, skvelý pocit z pohybu si budete nepochybne chcieť užiť znova a znova.