Bezpečnostný prvok, akým je zábradlie je možné umiestniť do interiéru, rovnako ako aj do exteriéru. Takisto poskytuje viacero prevedení, kedy dokáže podstatnú úlohu zohrávať jeho materiál. Čoraz známejším sa stáva veľmi elegantné a moderne pôsobiace sklenené zábradlie https://lmmont.sk/sklenene-realizacie/sklene-zabradlie/.Schody, drevená podlaha.jpg
Jeho kvality je rovnako možné využiť v exteriéri, ako aj v interiéri. Vnútorným priestorom poskytne dokonalú priepustnosť svetla, optické zväčšenie a samozrejme vysokú dávku elegancie, luxusu a naplnenie súčasných požiadaviek z hľadiska trendového dizajnu. Sklo ako materiál bolo a stále je považované skôr za futuristický prvok, ktorý má v prípade popularity a využitia pekne rozbehnutú prítomnosť, no obrovský potenciál do budúcna. Využitie tohto materiálu vo forme interiérových prvkov sa stáva módou, avšak s dlhodobým efektom vďaka svojim nadmieru estetickým vizuálnym vlastnostiam.
Ale pozor, nebavíme sa čisto len o trendovej a dizajnovej záležitosti. Schodisko ako aj jeho okolie určite uvíta tepelnú izoláciu ako aj už zmienenú priepustnosť sveta, čím sa automaticky vyhneme problému vzniku tmavých či slabo osvetlených priestorov. V prípade umiestnenia skleneného zábradlia takisto vravíme v porovnaní s inými variáciami o určitej ľahkosti a odvzdušnenej atmosfére, respektíve materiál na nás pôsobí veľmi príjemne a dodáva pocit voľnosti. A samozrejme vravíme o overenej bezpečnosti, čím získame predovšetkým spoľahlivý bezpečnostný prvok ku komfortnej a bezpečnej chôdzi.
A kam je možné tento estetický a zároveň funkčný prvok umiestniť?
Po obidvoch stránkach sa prispôsobí prakticky všade, či už vravíme o schodisku, balkóne alebo loggie. Nezabudnime tiež spomenúť zaujímavé využitie vo forme skleneného zábradlia na terase.Schody, biela chodba.jpg

  • V prípade záujmu je možné na sklenený materiál pridať vzorové potlače, respektíve grafickú potlač. Takisto prechádza úpravou v podobe pieskovania a gravírovania.