Tvrdá voda, hoci neškodlivá pre zdravie, dokáže potrápiť mnoho domácností. Usadeniny vodného kameňa na riadoch, sanitárnej technike a v potrubiach sú len časťou problémov. Tvrda voda znižuje životnosť spotrebičov, zvyšuje spotrebu energie a pracích prostriedkov a môže mať aj negatívny vplyv na chuť čaju a kávy. Našťastie existuje riešenie a to soľné tablety pre úpravu vody. Tieto zariadenia dokážu z vody odstrániť ióny vápnika a horčíka, čím ju zmäkčia. Kľúčovou súčasťou procesu zmäkčovania je regenerácia, pri ktorej sa zmäkčovacia živica preplachuje slaným roztokom. A práve tu nastupujú na scénu soľné tablety.

čista voda

Soľné tablety nie sú obyčajná soľ. Sú vyrobené z vysoko čistej soli, ktorá neobsahuje nežiaduce nečistoty a minerály, ktoré by mohli poškodiť zmäkčovač. Tablety sa pomaly rozpúšťajú v soľnej nádrži zmäkčovača a vytvárajú slaný roztok, ktorý preteká cez živicu a regeneruje ju. Výber správnych soľných tabliet je dôležitý pre optimálnu funkciu zmäkčovača. Odporúča sa používať tablety s obsahom soli aspoň 99,5%, ktoré sú určené pre zmäkčovače vody. Bežná kuchynská soľ nie je vhodná, pretože môže obsahovať prísady, ktoré poškodia zmäkčovač. Používanie soľných tabliet je jednoduché a pohodlné. Väčšina zmäkčovačov má zásobník na soľ, do ktorého sa tablety nasypú. Frekvencia dopĺňania soli závisí od tvrdosti vody a spotreby vody v domácnosti.

tabletovaná soľ

Soľné tablety sú nenápadní, ale nenahraditeľní pomocníci v boji proti tvrdej vode. Dodržiavaním jednoduchých pravidiel ich používania zaistíte bezproblémovú prevádzku zmäkčovača a budete sa tešiť z mäkkej vody bez vodného kameňa. Pred kúpou soľných tabliet si prečítajte návod na obsluhu zmäkčovača vody. Používajte len soľné tablety určené pre zmäkčovače vody. Soľné tablety skladujte na suchom mieste. Pravidelne dopĺňajte soľ do zásobníka zmäkčovača. Všímajte si signály zmäkčovača, ktoré indikujú potrebu regenerácie. S trochou starostlivosti vám soľné tablety pomôžu udržať vašu vodu mäkkú a vaše spotrebiče chránené pred vodným kameňom.