Ak hľadáte zaujímavú lokalitu vhodnú na zimnú turistiku, určite hľadajte v našich veľhorách- Tatrách. Jednou z nich je napríklad výstup k Zádielskemu domu, ktorý sa nachádza vo výške okolo 1 600 metrov nad morom. Ide o stredne náročnú trasu, ktorú zvládnu aj tí menej trénovaní,. Pokiaľ je však vaša fyzická kondícia na bode mrazu, v zime si vyberte radšej iné miesto.

sníh
 
Na túru sa vyráža z Tatranskej Polianky. Na výber máte dve trasy, Jedna z nich vedie cez les. V tomto prípade ide o kratšiu verziu. K Sliezskemu domu je to necelých šesť kilometrov. Zároveň, je však o čosi náročnejšia, pretože zasnežený a zamrznutý terén, dokáže dať človeku poriadne zabrať. Druhá možnosť je asfaltová cesta, ktorá má niečo cez sedem kilometrov. Ani v tomto prípade ale nečakajte posypanú cestu bez snehu.
 
Na konci vašej trasy vám čaká Sliezsky dom. Dnes sa jedná o hotel, ktorý by sme mohli pokojne zaradiť medzi tie na vyššej úrovni. Bohužiaľ hovoria o tom aj tunajšie ceny. Môžete sa tu najesť ako v klasickej reštaurácii, dať si niečo „tvrdšie“ na zohriate, alebo ľahšie pivo a taktiež máte na výber z viacerých druhov káv, dezertov a čajov. Tak napríklad za kurací vývar zaplatíte takmer štyri eurá, za guľáš už niečo cez päť. Cena za kávu sa pohybuje medzi dvoma až troma eurami. Záleží to od toho, či si dáte klasické presso, alebo kapučíno.

hory
 
Ak sa nebojíte, cestu dole si môžete trochu uľahčiť, a to tak, že sa zveziete na sánkach, tie si môžete požičať priamo v hoteli. Cena za jeden kus je šesť eur. takto sa do Tatranskej Polianky dostanete za približne necelú hodinku. Musíte sa však pripraviť na krkolomné úseky, kúsky betónu, lyžiarov, ďalších sánkarov a sem tam sa vám v protismere objaví i snežný skúter.
 
Ak patríte k tým pohodlnejším, avšak i napriek tomu milujete horský vzduch, za dvadsať eur vás na Sliezsky dom vyvezú skútrom, alebo autom. V cene máte i kávu, zákusok a samozrejme spiatočnú cestu.