1. Jiří S. Kupka – Krvavé jahody

Pre milovníkov skutočných i keď ťažkých životných príbehov tu máme knihu z prostredia ruského gulagu Krvavé jahody. Príbeh rozpráva staršia z dvoch sestier ktoré si spolu odžili 20 rokov v Rusku tvrdou prácou v gulagoch. Po čítaní tejto knihy si budete ešte dlho vážiť ľudí, veci a prostredie ktorým ste obklopení.

čaj

  1. Anna Strunecká a Jiří Patočka –Doba jedová

Ak sa zaujímate o to čo jete, o životné prostredie aj kozmetiku ktorú používate zaujme Vás séria kníh od doktorov prírodných vied ktorí sú uznávanými vo svojom odbore a podrobne opisuje i pre laickú verejnosť problematiku hliníka v dezodorantoch, prítomnosť karcinogénov v potrave a rieši i dôležitosť kojenia pre novorodencov a prečo je prirodzený pôrod lepšou voľbou ako cisársky rez.

  1. Paul Coelho – Alchymista

Peknou beletriou ktorá pohladí vašu dušu sú knihy od Paola Coelho ktorý do každej knihy zakomponuje prítomnosť niečoho vyššieho ako my. V jeho knihách nájdete skryté myšlienky zmyslu života a filozofické úvahy o človeku a krehkosti jeho duše ako takej.

  1. Hazel Raven – Posvätné kryštály

Keďže v zime netrávime toľko času vonku ale vnútri v teple skúste si nájsť čas na venovanie sa svojmu vnútru. V tomto Vám pomôže kniha Posvätné kryštály kde si viete vyhľadať a dozvedieť sa o cenných kameňoch ktoré nám vedia urobiť službu pri psychických i telesných problémoch. Astrológia je hotová alchýmia a jej štúdium Vám rozšíri obzory.

  1. Vydavateľstvo Ikar – Veda (Základný kameň rodinnej knižnice)

 knihovna
 
Ak máte chuť naučiť sa aj niečo nové a zmysluplne tak využiť dlhé večery siahnite po náučnej literatúre. Odporúčame encyklopédiu Veda ktorá rozoberá široké množstvo tém dobre podaných aj pre laickú verejnosť.

  1. Rhonda Birne – Hrdina

Z motivačnej literatúry stojí za prečítanie kniha Hrdina. Nič čo sa deje v našom živote nie je náhoda. Všetko vo vesmíre si priťahujeme silou myšlienky i keď podvedomej. Táto kniha Vám otvorí oči aj keď sa nachádzate v neriešiteľnej situácii. Pretože vy ste hrdina ktorého myšlienky ukážu smer.
Nateraz sme pre Vás prichystali toto pestré spektrum kníh. Pustite sa do čítania a šírte myšlienku čítania ďalej. I na školách sa organizujú projekty na podporu čítania a preto by ste ako dospelí mali byť vzorom mladším. Digitálne technológie, telefón ani počítač nenahradia šuchot strán a vôňu knihy.