Inak ako katastrofou to ani nazvať nejde. Či už nadchádzajúce skúšky sú posledné, alebo prvé, môžem Vám poradiť, ako prejsť. Po prečítaní si vezmite testy, učebnice, perá, veľa papiera, odvahu a more nervov. Bude to znieť klišé, ale naozaj potrebujete trpezlivosť a ochotu študovať, nikto sa za Vás učiť nebude. Vaše kľúčové kroky:

digitální karta

OPAKUJTE

Stále dokola a dokola.Nikomu sa nikdy nechce, väčšina z nás predpokladá, že len strácame čas. Keď už ste si ho našli na prečítanie môjho článku, prosím, poďme sa zamyslieť:
Čím viac si niečo opakujeme, tým lepšie sa to pamätá, tým ľahšie sa nám bude jazdiť. Preto športovci trénujú každý deň, kuchári hodiny varia, spisovatelia mesiace prepisujú… Rovnako veľa učenia znamená múdrejšieho človeka.
Akákoľvek metóda na Vás funguje, začnite. Ak si osviežujete pamäť prepisovaním, čítaním, rozprávaním nahlas, nahrávaním a opätovným počúvaním, s hudbou, spoločným učením, robením testov…využite to. Nestarajte sa koľko času to berie, precvičujte zas a zas. Naučte sa. Zopakujte. Naučte sa niečo iné. Všetko zopakujte…
Funguje to.

SÚSTREĎTE SA

Nič nepôjde, ak tomu nedáte stopercentnú pozornosť. Vyriešte čo musíte, dočítajte knihu, dopozerajte seriál, vypnite internet, zakážte komukoľvek vojsť do izby a zapnite mozog na plné otáčky. Núťte sa koncentrovať, myšlienky Vám budú utekať na iné miesta.

řidíč

PRESVEDČTE SAMÝCH SEBA

Rozhodnite sa tu a teraz, že to zvládnete. Nájdite niečo, čo Vás bude dokopávať, vyhľadajte motiváciu. Nechcete sklamať rodičov? Chcete so spolužiakmi na mesiac vypadnúť do Nemecka? Privyrábali ste si kvôli autoškole počas minulého roka a teraz to jednoducho nechcete vzdať? Čokoľvek, hlavne ak Vám to nedá neučiť sa.
Ak Vám nič nenapadne, je dôležité byť dostatočne silný, aby ste sa každý deň prinútili učiť. Chce to množstvo sebaovládania a rozhodnutia, ale som si istá, že ju v sebe nájdete.