V živote ľudí prichádzajú okamihy, keď oslavujú nejaké životné jubileá, prežívajú slávnostné chvíle buď promócií alebo vstupujú do manželstva, no aby ste svojmu partnerovi dali najavo svoju náklonnosť a lásku nemusíte čakať na žiadne príležitosti, môžete to urobiť kedykoľvek.

šperky

Nemusia to byť len sviatky
Aj počas bežných dní je vhodné si spomenúť na toho druhého a potešiť ho nejakou drobnosťou, napríklad exkluzívnou čokoládou, ak viete, že ju má rád alebo cestou sa zastaviť v kvetinárstve a partnerke kúpiť jeden kvietok pre rozveselenie dňa. Väčšinou máme problém s tým, že sami o sebe toho veľa nevieme a pri otázke, čo by sme si želali, premýšľame, ale vybrať niečo vhodné pre blízkeho je hádam ešte ťažšie. Pritom v mnohých prípadoch človek kupuje zážitkový dar, dar s ohľadom na to, či by sa páčil jemu samému. Nie je to vždy šťastná voľba, pretože partner môže mať úplne odlišný pohľad na rovnaké veci a takisto nehovoriac o rozdielnom vkuse a štýle. Treba preto brať do úvahy všetky jeho vlastnosti, záľuby a hlavne ho počúvať, keď sa vám zveruje so svojimi tajnými želaniami, či by ste mu práve jedno z nich nemohli aj splniť.

řetitek

Striebro je vždy vhodné
Existujú však aj takzvané univerzálne darčeky, ktoré zvyknú kupovať hlavne muži, ak majú hlavu v smútku z výberu prezentu pre svoju partnerku alebo mamu či sestru. Medzi také patria strieborné šperky, nimi nemôžu nič pokaziť a je to darček, ktorý určite každá žena ocení a využije, pretože je vhodný ku každému štýlu a každej vekovej kategórii. Z nich sú na výber stieborné retiazky, prstene, náušnice alebo náramky, a práve tie sú nadčasové, vždy moderné a nikdy sa nezunujú. Pri výbere treba len brať do úvahy zdobenie šperku, existujú totiž v jednoduchšom vyhotovení alebo majú v sebe vsadené aj kryštály či iné elegantnejšie prvky, a práve tie sú vhodnejšie na slávostnejšie príležitosti. Záleží len na vás, na aký typ sa budete orientovať a akú sumu ste ochotný do darčeka investovať.