Dnes je na trhu s automobilmi neuveriteľne vysoká ponuka rôznych značiek, ktoré prichádzajú každoročne s novými modelmi. Vybrať si preto vhodné vozidlo, ktoré spĺňa všetky naše predpoklady, nie je vôbec jednoduché. Ešte o čosi zložitejšie je to s výberom v prípade, ak má auto slúžiť pre ženu. Ženy majú totiž pri výbere a samotnom šoférovaní trochu odlišné kritéria ako väčšina mužov. U žien sú na prvých miestach v pomyselnom rebríčku kritérií, ktoré od automobilu vyžadujú, dizajn a pohodlie. Na to by mali myslieť muži, ak vyberajú motorové vozidlo pre svoju nežnejšiu polovičku. Veci ako vysoký výkon motora, či jeho zvuk tu nebudú hrať žiadnu úlohu.  

žena za volantom

   Mali by sme pri výbere asi začať prevodovkou, ktorá by mala byť určite automatická. Ženy väčšinou  jazdia v meste, kde automatické radenie rýchlosti už v súčasnosti uprednostňujú aj mnohí muži. Ak už sme pri prvkoch, ktoré zvyšujú pocit pohodlia z užívania automobilu, malo by auto pre ženu obsahovať bezkľúčové otváranie batožinového priestoru a parkovací asistent s kamerou. Tieto vymoženosti ženy budú využívať každodenne pri parkovaní či behaním po nákupoch. Ak budete automobil využívať napr. s manželkou spoločne, odporúčame vám elektrické sedačky pre vodiča s pamäťou.

žena za volantom

   Veľkosť auta závisí od individuálneho vkusu každej ženy, no každá asi privíta, ak je auto vyššie. Takéto vyššie sedenie dnes poskytujú všetky modely SUV, prípadne niektoré crossovery. Vodiči v týchto automobiloch majú lepší výhľad, čím sa automaticky zvyšuje aj bezpečnosť pri ich prevádzke vozidla. Dnes je na trhu široká škála SUV vozidiel rôznych značiek, takže je naozaj z čoho vyberať. Nie je problém kúpiť automobil, ktorý má klasické tvary, alebo u žien často preferovaný športový vzhľad. Ak kupujete nové auto, ostáva už len si určiť obľúbenú farbu. A to je krok, ktorý sa odporúča nechať už naozaj iba na ženu, pre ktorú je auto určené.