V lekárňach, ale aj špecializovaných predajniach na zdravé potraviny, máme možnosť zabezpečiť si probiotiká, vyrobené podľa najnovších poznatkov a výskumov, zameriavajúcich sa na tieto špecifické problémy. Priblížime si probiotický rad Natures Aid, ktorý ak sa kombinuje s inými podobnými nutrientmi, tak výrazne podporuje fungovanie črevnej mikroflóry správnym spôsobom.

žena, posteľ

Nevoľnosť nás pripúta na lôžko

Výskumníci sa venujú mikrobiálnemu svetu, spoznávajú probiotika jeho funkciu aj fungovanie a zisťujú dôležitosť baktérií a ich úlohy na zdravotný stav človeka. Jeho vylučuje druhé, teda nesprávne fungujúca mikrobiálna flóra nemôže zabezpečiť fungujúci organizmus. Na to, aby sme im pomohli, musíme telu dodávať probiotiká, tie majú schopnosť napomáhať rozmnožovaniu dobrých baktérií, také nevyhnutné pre naše trávenie a zároveň pre podporu imunity. Bežný človek si probiotiká spája väčšinou s obdobím, keď musí užívať antibiotiká, ktoré tie dobré zabíjajú rovnako ako aj tie zlé, a preto súbežne s užívaním antibiotík nám lekár odporúča aj užívanie probiotík. Dĺžka ich užívania by mala byť aspoň dva týždne po dobratí antibiotík.

Probiotiká sú predmetom skúmania a doterajšie zistenia uvádzajú, že majú dobrý vplyv nielen na trávenie, ale pomáhajú aj v iných oblastiach, napríklad:

-dokážu regulovať imunitný systém

-pozitívne vplývajú na hmotnosť človeka

-chránia nás pred nástrahami zvonka

-výrazne pomáhajú tráveniu, pretože produkujú metabolity, teda látky, ktoré nevyhnutne potrebujeme kvôli udržaniu životných procesov

-podporujú zdravú pokožku

-ovplyvňujú fungovanie mozgu aj nálady a tiež pamäte

-podporujú vylučovanie

-pozitívne vplývajú na intímne zdravie

vitamin-c-4940388_1280

Vitamíny pre zdravie

Tento doplnok stravy je bežne dostupný pre každého, na voľný predaj a v mnohých rozličných typoch produktov a aj v rôznych cenových reláciách. Pre ľudí, ktorí majú intoleranciu na laktózu sú k dispozícii produkty bez laktózy a majú formu prášku či tabliet.