Jar je ročné obdobie, ktoré je obľúbené stále u viac ľudí. Nie je ani tak teplo ako v lete, ani už chladno na hrubý kabát. Vonku sa všetko prebúdza a zelenie. Slnko nás nabíja energiou. Zrazu sa zdá krajší a na našej tvári sa objavuje úsmev častejšie. Je to krásna predstava. Lenže popri našich denných povinnostiach si nie každá z nás uvedomuje, že tu máme pomaly leto. Veď nedávno boli Vianoce.
Každým dňom si dávame na hlavu čoraz viacej úloh a nikdy nič nestíhame. S jarným upratovaním sa na nás rúti potichučky depresia. Nemáme na nič čas. Ani na rodinu, nie to ešte pre seba. S partnerom mávate hádky na dennom poriadku a aby toho nebolo málo, v zamestnaní prežívate stres.

plakát

Keď vás to v práci už prestáva baviť a nesiete si domov iba starosti je na čase niečo zmeniť. Buď svoj postoj, alebo prácu. Treba sa vážne zamyslieť, či nám to stojí za to. Na nadčasy v robote doplácate vy, vaši blízky a samozrejme vaše jediné zdravie. Pochvaly od šéfa sa nedočkáte a nejako na vás prišlo dočasné vyhorenie. Cítite sa nepotrebná a slabá. Kedy ste mali naposledy dovolenku si vôbec nespomínate, najskôr to bolo minulé leto. Každopádne sa stala niekde chyba a musíte zaradiť spiatočku. Pri tomto všetkom ste nejako zabudli na seba, na svoje ciele a sny. Skúste si spomenúť na dobu, keď ste boli študentka a prisahali ste si, že budete robiť všetko inak ako to robia uponáhľaní dospelí…

nápis

Doprajte si voľno a oddýchnite si a posnažte sa postupne zmeniť čo sa dá. Nebojte sa, dá sa to. Ženy sú silné tvory a skoro vždy dosiahnu čo chcú. Len to musia naozaj chcieť. Ak sa chcete povenovať mužovi a deťom musíte sa naučiť denne si nájsť pre nich čas a nevyhovárať sa. Ak chcete schudnúť mali by ste prestať piť tú kolu, ktorú máte na pracovnom stolíku pri počítači. Ak vás nebaví zamestnanie, ktoré práve vykonávate mohli by ste začať uvažovať nad ďalším štúdiom, či kurzom. Nikdy na nič nie je neskoro, len treba začať a nájsť si čas.