Spätne v roku 2014, spoločnosť Apple vydala HealthKit aplikáciu, ktorá umožnila ľuďom sledovať širokú škálu údajov o zdraví a kondícii – všetko od hladín alkoholu v krvi  až po telesnú teplotu. To, čo ste však nemohli sledovať, bol váš menštruačný cyklus. Žiadna osoba v spoločnosti Apple nemyslela na to, že to môže byť užitočné. A to preto, že v spoločnosti Apple, rovnako ako väčšine tech spoločností, dominujú krátkozrakí muži. O štyri roky neskôr sú dámske inžinierky v Silicon Valley stále veľkou menšinou. Pokrok sa však pomaly uskutočňuje a budúcnosť technológie sa rozhodne viac zameriava na ženy. Dôkazom sú aj mobilné aplikácie zamerané výhradne pre ženy.

struktura

myPill
Aj keď máte dostatok šťastia, že nebudete emočne oslabení hormonálnymi nástrahami antikoncepčnej pilulky, stále musíte zápasiť s vlnami paniky, ktoré prichádzajú so zabudnutím tabletky. iPhone pripomienky a alarmy môžu byť príliš ľahko prenesené do éteru, alebo sa stanú zdrojom rušenia kancelárie. Ale myPill nielenže vypáli tiché pripomienky, ale aj po tom, čo ich odmietnete, bude naďalej zobrazovať upozornenia. Virtuálny balíček vám umožňuje označiť pilulky, ktoré ste si vzali.

Clue
Aplikácia podľa časového prehľadu vášho cyklu  počas niekoľkých mesiacov spozná váš cyklus a predpovedá, kedy s najväčšou pravdepodobnosťou nastane deň D. Takisto dokáže sledovať vašu energetickú hladinu, chuť do jedla, pokožku, trávenie, aj to, kedy ste najplodnejšia.

Treatwell
Zatiaľ čo táto aplikácia na rezervovanie kaderníčky či vizážistky nie je určená výhradne ženám, marketing a dizajn tomu tak napovedajú. Okrem schopnosti rýchlo a (našťastie) diskrétne  vykonať schôdzky, aplikácia tiež podporuje recenzie používateľa a vytvára pre ženy odporúčania.

iphone

Hormone Horoscope
Skvelá aplikácia na sledovanie horoskopu vzhľadom na hormonálnu fázu, v ktorej sa práve nachádzate. Aplikácia sleduje, kde sa nachádzate v menštruačnom cykle a poskytuje informácie a rady na základe hormonálnych hladín organizmu. 8. deň? Viac estrogénu. Dajte si pozor: pravdepodobne si kúpite niečo, čo si nemôžete dovoliť.