Je všeobecne známe, že fanúšikovia svoje obľúbené seriály alebo filmy prenášajú do našej reality. Jednými z nich sú aj takzvaní „potterheads“ – fanúšikovia filmov o dospievajúcom čarodejníkovi Harrym Potterovi. Predpokladáme, že túto knižnú či filmovú sériu poznáte a tak nebudeme rozoberať dej diel hlbšie.
V kúzelníckom svete existuje magický šport, metlobal. Hráči lietajú na metlách a snažia sa nahrať čo najväčší počet bodov. V realite hráči nelietajú, no imitujú tento pohyb. Sféra tohto fiktívneho športu zasahuje do celého sveta. Slovensko má v tejto dobe dva tímy.Rokfort.jpg
Rovnako ako v pôvodnom zápase sa na hracej ploche nachádzajú tri nerovnako vysoké obruče a úlohou zúčastnených je skórovať. Nezávisí na tom, či lopta cez ne preletí spredu či zozadu, hodnota hodu je stále desať bodov.
Lopty delíme na tri druhy – prehadzovačka, dorážačka a zlatá strela. Prehadzovačka je z nich najľahšia, je polovyfúknutá a skóruje sa s ňou. Dorážačky na ihrisku nájdeme tri. Ich funkciu zastávajú dodgebally, ktorými sa vybíjajú súperi. A nakoniec, zlatá strela. Tá najdôležitejšia zo všetkých. Na fiktívnom ihrisku ju môžeme zbadať ako tenisovú loptičku, ktorá je pripnutá na žlto označenú nehráčsku postavu. Za jej chytenie získa tím stopäťdesiat bodov a turnaj sa končí.
A čo hráčske postavy? Celkovo sa tím skladá z 21 hráčov, vždy sedem na metlách. Je zakázané, aby prekračovali svoje „právomoci“ a dotkli sa lopty, ktorá neprislúcha ich pozícií.let na metle.jpg
Traja triafači manipulujú s prehadzovačkami a pripisujú tak body. Dvaja odrážači posilňujú útok prípadne vybíjajú súperov a zhadzujú ich z metiel. Stíhač loví zlatú strelu a nastupuje spravila až po osemnástej minúte. A nakoniec tu máme strážcu, ktorý hru rozohráva a starostlivo stráži obruče. V bránkovisku je nemožné ho vybiť a ako jediný smie brániť rukami.
Tento šport má dokonca svoje vlastné majstrovstvá sveta.