Či už si vzťah zažila, alebo nie, musíš si uvedomiť jednu vec. Nie je to také rozprávkové, ako to vyzerá vo filmoch. Tam je realita prikrášlená tak o tisíc percent, všetko je tam krásne ružové a romantické. Hrdinovia príbehu sa úplne „náhodne“ stretnú na naozaj romantickom mieste, prežívajú krásne chvíle, zaľúbia sa do seba po jednom dni a vedia, že budú spolu navždy. Trochu pritiahnuté za vlasy, však?

skok

Tvoj vzťah možno mal krásny začiatok a priebeh bol relatívne podobný romantickým filmom, avšak ste obaja usúdili, že ďalej pôjde každý individuálnou cestou. A ty teraz stojíš na križovatke a nevieš ako ďalej. Nevieš si predstaviť život bez vzťahu, pretože máš pocit, že iba vo vzťahu dokážeš byť šťastná a tvoj život má zmysel.

relax

To je však veľký omyl. Vzťah ti nezaručí, že budeš šťastná, každý deň dobre naladená a spokojná sama so sebou. Vzťah ti nezaručí vôbec nič. Ak sa do vzťahu vrhneš bez rozmýšľania, naopak sa práve môžeš popáliť a zažívať škaredé obdobie, plné bolesti a sĺz. Byť nezadaná nie je choroba. Neznamená to, že teraz silou mocou musíš vyhľadávať vzťah, alebo len nočné úlety.

Byť sama so sebou má množstvo výhod. Máš zrazu oveľa viac času a nikomu sa nemusíš spovedať, ako ho tráviš. Nemáš žiadne záväzky, máš voľnosť a množstvo príležitostí spoznávať nových ľudí. Nemusíš nikomu vysvetľovať, prečo chceš sobotňajší večer stráviť sama doma pri filmoch. Ak zažiješ nezáväzný flirt s milým predavačom kávy, nebudú ťa gniaviť žiadne výčitky svedomia.

piknik

Byť sama so sebou, tak isto ako aj byť vo vzťahu je výhra. Je to tak, pretože to tak má byť. Je to načasované tak, ako má byť. Niekedy potrebuješ čas len pre seba, aby si sa mohla pohnúť ďalej a rozvíjať sa. Aby si bola pripravená stretnúť osobu, ktorá zmení tvoj život od základov, ale nezmení teba, pretože ty si už budeš istá tým, kým si. Budeš sama sebou a budeš šťastná.