Každý kto nosí okuliare pozná problémy, ktoré ich nosenie prináša. Zarosené sklá pri prechode zo zimy do tepla, šmýkanie po nose pri športe, či pre ženy problém sa nalíčiť tak, aby vynikli ich oči aj pod okuliarmi. Sú ľudia, ktorým takéto problémy nevadia a majú svoje okuliare radi. Neberieme im to, veď na trhu nájdete stovky nádherných rámov, ktoré vedia zmeniť výzor, alebo podtrhnúť krásu. Možnosťou je aj nosenie kontaktných šošoviek. Nie všetci ich však znesú. Navyše okuliare aj šošovky vás stoja nemalé peniaze. Keď si spočítate koľko vás táto paráda vyjde, možno sa rozhodnete, že so svojím hendikepom skončíte a pôjdete na operáciu očí.

oko

Každý kto operáciou očí prešiel vraví, že by to spravil znovu. Ten oslobodzujúci pocit vidieť bez pomôcok, nemýliť si ľudí na ulici, nežmúriť, nelepiť nos na nápisy, ten stojí za všetky peniaze. Po konzultácii s lekárom a vyšetrení, určí lekár postup, ktorý je vhodný pre vás. Existuje totiž veľa typov prístrojov, ktoré vám vrátia zrak. Jednou z metód je operácia očí PRELEX

Moderné laserové prístroje dokážu úplne odstrániť chyby videnia do diaľky i do blízka, dokonca aj v spojení s astigmatizmom. Laserové operácie sú bezpečné a šetrné. Najskôr vám lekár aplikuje do oka znecitlivejúce kvapky. Vďaka nim počas operácie skoro nič necítite, ide iba o jemný pocit tlaku. Operácia je ambulantná, v piatok vás operujú a v pondelok môžete ísť pokojne do práce a robiť všetko na čo ste zvyknutý.
Celý zákrok aj so vstupnými procesmi trvá do troch hodín. Pred operáciou sa robia merania, vyhodnotenie výsledkov a je tu aj priestor pre vaše otázky. Lekár vám presne opíše ako bude zákrok prebiehať, sestra vám do oka nakvapká anestetické kvapky a môže sa začať. Vy iba pohodlne ležíte a sleduje svetielko lasera, ktoré vám ukazuje kam sa treba pozerať.

brýle

Po zákroku vidíte mierne zahmlene. Lekár vám dá kvapky, ktorými si treba oči ošetrovať a môžete ísť domov. Je vhodné mať oči prvý deň čo najviac zatvorené, aby sa podporilo hojenie. Postupne sa zrak zlepšuje, môže sa však stať, že každé oko reaguje inak, ale v závere hojenia sa zrak úplne vylieči na oboch očiach. Po týždni je treba absolvovať kontrolu.
Operácia očí vás nijako neobmedzí ani v prvé dni po zákroku. Naopak sa budete cítiť skvele, pretože postupne v priebeh pár dní sa váš zrak na 100 % zlepší.