Nikto sa nemôže čudovať modernému človeku, že si zariaďuje svoju domácnosť stroho a účelne, pretože tak mu to vyhovuje a do istej miery aj prikazuje dnešný spôsob života. Sme rýchli, pracovne vyťažení, popritom sa chceme venovať aj svojim záľubám či aktívnemu oddychu, preto sa orientujeme na praktické, rýchle a kvalitné riešenia.

Moderný dizajn kúpeľne

Hygiena je každodenná rutina, ktorú vykonávame a na ktorú musíme mať aj vytvorené podmienky, teda priestor, ktorý bude na to uspôsobený a kde budeme na istý čas sami. Kúpeľňa je priestor, v ktorom si ráno umývame zuby a tvár a večer vkĺzneme pod sprchu, aby sme zo seba zmyli prach z celého náročného dňa. A práve sklenena zastena táto súčasť bytu či domu je centrom rekonštrukcií asi najčastejšie, vymieňame v nej batérie, obklad a dlažbu za modernejšie, vyhadzujeme starú vaňu a murujeme alebo osádzame nový sprchový kút v súlade s módnymi trendmi a podobne.

Štýly a materiály, ktoré sa na vytváranie sprchového kúta používajú, sa vekmi menia a vylepšujú. Súčasnosť praje jednoduchosti a elegancii zároveň, tomu sa prispôsobuje výber typu, materiálu a spôsob umiestnenia sprchového kúta. Mimoriadne obľúbené je sklo a výrobky z neho, pôsobí elegantne, je nadčasové a s minimálnymi nákladmi na údržbu. Sklenené zásteny sprchovacích kútov, ktoré sú spájané bezrámovým spôsobom, tvoria čistú líniu prvku, možnosťou je zástena bez dverí, teda sprchové kúty s názvom walk-in, ktoré sú mimoriadne efektné a praktické zároveň.

Zaujímavé madlo na dverách sprchového kúta

Sklo, ktoré sa na ich výrobu používa, môže byť ultra číre, číre, matné, pieskované, farebné, grafosklo alebo s potlačou priamo na sklo v grafických vzoroch či iné možnosti povrchovej úpravy. Každý spôsob je jedinečný a originálnym spôsobom oživí priestor kúpeľne, kde bude hygiena vykonávaná počas dňa príjemná. Je to najmodernejší spôsob ako vyriešiť uzatvorenie sprchového kúta, a zároveň veľmi efektným a praktickým.