Majstrovstvá v hokeji sa blížia do finále a my po štvrtku poznáme štyroch postupujúcich do hry o medaile. Ako dopadli štvrťfinálové zápasy?

mistrovství

Kanada-Švajčiarsko               Informácia, ktorá obletela svet neuveriteľnou rýchlosťou. Ak nás niekto ľutoval po nešťastnom góle dve sekundy pred záverečnou sirénou, o väčšie prekvapenie sa Kanada postarala vo štvrťfinálovom zápase so Švajčiarskom, v ktorom išlo o všetko. Jasný víťaz mal problémy už od začiatku. Švajčiari v presilovke strelili prvý gól a aj keď javorové listy dokázali vyrovnať, po ich druhej chybe dokázalo Švajčiarsko využiť aj druhú presilovú hru a všetko naznačovalo tomu, že stav 2:1už bude konečný. Rozruch nastal 0.4 sekundy pred koncom, kedy kanadskí hráči vytvorili tlak a vytúžený vyrovnávajúci gól padol so záverečnou sirénou. Nejaký čas sa ešte skúmali stotiny, či je gól platný. Rozhodcovia ho uznali a predĺženie si povzbudená Kanada už nenechala ujsť.

Fínsko-Švédsko                       Švédsko tieto MS nepredvádzajú výkon, aký by sme od úradujúcich majstrov očakávali. Po prehre s Českom v základnej skupine, obdržali debakel aj od Ruska. Vo štvrťfinálovom zápase narazili na Fínsko, ktoré predvádza silné mužstvo už od prvej minúty. Štvrtkový duel však bol vyrovnanou partiou a hráči Švédska aj dlho viedli. Práve toto bol druhý prekvapujúci zápas, v ktorom pri odvolaní fínskeho brankára, za stavu 4:3 pre Švédov, dokázali Fíni pri hre šiestich na piatich streliť vyrovnávajúci gól tesne pred záverom, využili aj predĺženie a stávajú sa Ďalším z postupujúcich.

hokejový zápas

Rusko-USA                             Aj keď favorit bol jasný a Rusko dokázalo zdolať USA v riadnom hracom čase, Američania mali niekoľko dobrých šancí, ktoré sa im nepodarilo premeniť. Aj napriek tomu ruská zborná si svojim výsledkom nebola istá do poslednej minúty.

Česko-Nemecko                      Posledný zápas štvrtkového večera bol medzi Českom a Nemeckom, v ktorom si Česi hravo poradili v poslednej tretine s hráčmi Nemecka 5:1.