V mnohých prípadoch to je žiaľ tak, že výsledok sa môže značne odlišovať od vysnívaných predstáv. Dokonca aj od plánov, ktoré sme si vytvorili vo svojej hlave, ale kvôli súhre mnohých negatívnych a nečakaných faktorov je potom vo finále výsledok značne iný. V tom lepšom prípade, v horšom sa k výsledku ani nedopracujeme.

A musíme si pripustiť, že takto podobne to môže skončiť aj v prípade zariaďovania či prerábania našich interiérových priestorov. Teda za predpokladu, že sa do toho pustíme rýchlo, nepremyslene a hlavne s našimi laickými predstavami, ktoré si ani nikde neoveríme a zabudneme tak možno aj na dosť dôležitých detailov. Na podstatné detaily, ktoré si začneme uvedomovať až v strede práce, čo býva spravidla najhoršie.

Bývanie, dom

Keď zistíme a aj očami zbadáme, že veci sú iné, než sme si predstavovali, že to tu spolu tak dobre neladí alebo dokonca to nemá ani funkčné základy. Alebo že tu nezostane dostatok miesta a ani potrebného svetla.

  • A o to bude naše zistenie bolestivejšie, ak sme už stihli investovať do materiálov, farieb, doplnkov a nábytku, do vecí, ktoré ale v týchto priestoroch žiaľ neprinášajú vytúžený efekt.

Preto je veľmi dôležité postupovať podľa skutočne dobre premysleného plánu, ideálne podľa projektu, aký vám vypracujú bytoví architekti bratislava.

Plány, diagnostika

A situácia bude úplne iná. Budete postupovať podľa projektu, ktorému veríte a pri ktorého nasledovaní proste nemôže prísť k zbytočným chybám. Projekt musí byť pritom výsledkom vášho vkusu, vašich potrieb a predstáv o bývaní a zároveň výsledkom pera odborníka. Architekt týmto vašim predstavám dodá funkčnosť, prípadne príde aj s mnohými sympatickými vylepšeniami.

  • V neposlednom rade dokáže poradiť aj s výhodnejšou investíciou, napríklad do materiálov, ktoré nemusia byť najdrahšie, ale prispôsobia sa konkrétne vašim priestorom.